Muzeum Śląskie w Katowicach

Nowa siedziba Muzeum Śląskiego
 Muzeum Śląskie w Katowicach – muzeum w Katowicach, powstałe 23 stycznia 1929 roku na mocy uchwały Sejmu Śląskiego, które działało do wybuchu II wojny światowej w 1939 roku. W latach 1945–1950 przejściowo odtworzone w Bytomiu, w 1984 roku restytuowane w Katowicach, w 2006 roku wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów, a od 2015 roku funkcjonujące w kompleksie gmachów przy ulicy T. Dobrowolskiego 1, na terenie dzielnicy Bogucice.

Nowy kompleks budynków Muzeum Śląskiego, położony przy ulicy T. Dobrowolskiego 1 w katowickiej dzielnicy Bogucice, znajdujący się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice” (dawniej „Ferdinand”), wraz z innymi powstałymi tutaj instytucjami tworzy Strefę Kultury – centrum życia kulturalnego miasta. Placówka stała się pierwszym nowym obiektem tej części Katowic – tworzy ją także siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.


Źródła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz