| Nowa siedziba Muzeum Śląskiego |
Nowy kompleks budynków Muzeum Śląskiego, położony przy ulicy T. Dobrowolskiego 1 w katowickiej dzielnicy Bogucice, znajdujący się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice” (dawniej „Ferdinand”), wraz z innymi powstałymi tutaj instytucjami tworzy Strefę Kultury – centrum życia kulturalnego miasta. Placówka stała się pierwszym nowym obiektem tej części Katowic – tworzy ją także siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.
Źródła.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz